23 Nisan Konuşma Metni-2012-2013


REKLAMLAR
Ekleyen: soruca | Okunma Sayısı: 1479

23 Nisan Konuşma Metni

Değerli öğretmenim, sevgili arkadaşlar ve saygıdeğer misafirler, bugün burada 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak  için toplanmış bulunuyoruz.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere okulumuz öğretmeni Mustafa SANCAR’ı buraya davet ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının var olma veya yok olma savaşları içinde egemenliğini ilân ettiği tarih olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programına hepiniz hoş geldiniz.
          Dünya'da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir. Bugünü milletçe büyük bir coşkuyla kutlamaktayız 
 
         23 Nisan, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Milletimiz,eğemenliğini , yurdumuzu ele geçirmek isteyen düşmanlara ve bunlarla işbirliği yapanlara karşı savaşarak kazanmıştır, Bu nedenle egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir.
Bizler bu günde çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin  büyüklüğünü anlatacağız
        Günümüz büyükleri , sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır.
         Bu, Ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir.
Sözlerimi şu dizelerle tamamlıyorum :

Küçük hanımlar, küçük beyler! 
Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, 
Yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! 
Memleketi asıl aydınlığa boğacak 
Sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, 
Kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre 
Çalışınız. 

SİZLERDEN ÇOK ŞEYLER BEKLİYORUZ... 
          Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu olsun.

 


REKLAMLAR


Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sorucam@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.