4.Sınıf Maddeyi Tanıyalım Teması Değerlendirme Performans Ödevi


REKLAMLAR
Ekleyen: soruca | Okunma Sayısı: 4224

MADDEYİ TANIYALIM

 

Performans Ödevi : Hafta sonu doğum gününüze arkadaşlarınızı davet ettiniz. Anneniz sizin için börek, kurabiye ve kek yapıyor. İçecek olarak da ayran ve  meyve suyu hazırlıyor.

Bu durumda, aşağıda verilen konulardan üç tanesini seçmeniz ve konunuzu tümüyle açıklayabileceğiniz bir ürünle sınıfa gelmeniz beklenmektedir.

 

Çalışmayı Hazırlama Süresi : 2 hafta

 

Araç-Gereçler : Serbest

 

Bu çalışma için annenizin,

1.  konu : Partideki yiyecek ve içecekleri hazırlarken hangi madde, eşya ve malzeme kullanılarak yapıldığını bir tablo halinde düzenleyiniz.

2.  konu : Partideki yiyecek ve içeceklerin yapımında kullandığı madde, eşya ve malzemenin başka nerelerde kullanılabileceğini araştırınız.

3.  konu : Partide yaptığı yiyecek ve içeceklerin hacimlerini ve kütlelerini hangi yöntemlerle ölçebileceğinizi açıklayan bir yazı yazınız.

4.  konu : Partide yaptığı yiyecek ve içeceklerden hangilerinin doğal, hangilerinin işlenmiş ve hangileri yapay malzemedir?

5.  konu : Partideki yiyecek ve içeceklerin yapımında kullandığı hangi maddeler suda çözünür? Açıklayınız.

6.  konu : Partideki yiyecek ve içeceklerden hangilerini yapıldıkları maddelere ayırabilirsiniz ve bu ayırma işlemi için hangi yöntemleri kullanırsınız.

DEĞERLENDİRME  FORMU

 

 

      

                                 Düzeyler

Ölçütler

 

Geliştirilebilir

1

Orta Düzeyde

2

 

Yeterli

3

Üst Düzeyde

4

Araştırma 

 

 

 

 

 

Araştırmalardan Çıkarımda Bulunma

 

 

 

 

 

Yapılan çalışmaları Sorularla İlişkilendirme

 

 

 

 

 

Ürün  Oluşturma

 

 

 

 

 

Rapor Sunma

 

 

 

 

 

 


REKLAMLAR


Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sorucam@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.