8.Sınıf Matematik Performans Ödevi-Çarpanlara Ayırma


REKLAMLAR
Ekleyen: soruca | Okunma Sayısı: 3167

8.SINIF MATEMATİK DERSİ PERFORMANS ÖDEVİ

Adı-Soyadı               :

Sınıfı                        :

Ödev Konusu           : Çarpanlara ayırma yöntem ve tekniklerin araştırılması örneklerle sunumunun yapılması. Verilen ifadelerin  en sade hale getirilmesi ile ilgili sorular ve çözümleri nin sınıfa sunulması

Süresi                       :

Ödevin Veriliş Tarihi:

           Bu performans ödevinde sizden Çarpanlara ayırma yöntemlerini araştırmanız ve bilgileri nizi kuvvetlendirmeniz,kuralları öğrenmeniz ve ilgili soru çözme yeteneğinizin gelişmesi beklen mektedir.

Yönerge: Aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

  1. Çarpanlara ayırmanın ne demek olduğunu izah etmelisiniz.
  2. Çarpanlara ayırma yöntemlerini ayrıntılı şekilde izah edip en az 10 ar tane örnekler çözmelisiniz.
  3. Verilen ifadeyi en sade hale getirme ile ilgili en az 10 soru çözmelisin.
  4. BAŞARILAR DİLİYORUM

 


REKLAMLAR


Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sorucam@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.