İlköğretim Haftası Öğretmen Konuşma Metni 2013-2014


REKLAMLAR
Ekleyen: soruca | Okunma Sayısı: 1161

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ KONUŞMASI

 

Sayın Müdürüm, değerli meslektaşlarım, saygıdeğer veliler ve sevgili öğrenciler,

2013-2014  eğitim ve öğretim yılının başladığı şu dakikalarda okula ilkez adım  atmanın heyecanıyla yüreği çarpan, tekrar okuluna, öğretmenlerine   ve arkadaşlarına   kavuşmanın  mutluluğunu yaşayan çocuklarımızın heyecanını yaşıyoruz.

Sayın Veliler; eğitimin sağlam  temeller üzerinde kurulmasında ve kişilerin ileri yaşlardaki başarılarında ilköğretimin önemi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Çağımızda bilgi hem çok çeşitlendi, hem de ulaşılması çok kolay hale geldi. Hızla gelişen ve değişen bir dünyada yaşıyoruz. Teknoloji ve iletişimin gelişmelerini olumlu değerlendirip, olumsuzluklarından uzak kalabilmek iyi bir eğitimle sağlanır. Gelecek eğitimle biçimlenecektir. İşte bugün hep birlikte öğrencilerimize  eğitim  kapılarını açıyoruz.

Bizler onları kucaklarken ,sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. Öğrencilerimizin başarısında  maddi ve manevi desteğiniz onları  motive edecek ve .başarılarını yükseltecektir. 

Sevgili Öğrenciler:

Sizler okulumuzda kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan ,çağdaş, bilgili, Atatürkçü, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak  yetişiyorsunuz. Sizlerin başarısı  sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin değil dünyanın da başarısı olacaktır. Eğitim ve öğretim  sizin de   bu gelecekte yer almanızı sağlayacaktır. Öğrenimin sadece okulda  bitmediğini  ömür boyu sürdüğünü aklınızda tutarak eğitim ve öğrenimin her  fırsatını  değerlendirmelisiniz. Bütün bu amaçlarımıza ulaşabilmenin yolu, Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak”.

Bu bilinçle yeni öğretim yılının öğrencilerimize başarı, sevgi, mutluluk dolu günler getirmesini diliyorum.


REKLAMLAR


Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sorucam@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.