Gençliğin Ata'ya Cevabı


REKLAMLAR
Ekleyen: soruca | Okunma Sayısı: 2390

GENÇLİĞİN ATAYA CEVABI

Ey Büyük Atam


Birinci vazifem, Türk Bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini, dünya durdukça korumak ve savunmaktır. Varlığımın ve geleceğimin tek temeli budur. Bu temel benim en değerli hazinemdir. İlerde beni bu hazineden yoksun bırakmaya çalışacaklar. İçerde ve dışarıda kötülüğümü isteyenler olacaktır. Bir gün bağımsızlığımı ve Cumhuriyetimi savunmak zorunda kalırsam vazifeye atılmak için, içinde bulunacağım durumun imkan şartlarını düşünmeyeceğim. Bağımsızlığıma ve Cumhuriyetime kastedecek düşmanlar bütün dünyada benzeri görülmemiş bir galibiyetin temsilcisi olabilirler.


Zorla ve hileyle aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi doğrudan doğruya düşman idaresi altına düşmüş olabilir. Bütün bu şartlarda daha elem verici ve daha kötü olmak üzere, memleketin içinde iktidara sahip olanlar gaflete düşmüş, doğru yoldan sapmış ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri kendi yararlarına, yurdu ele geçirmiş olan düşmanların siyasi emelleri ile birleştirebilirler. Millet yoksulluk ve sıkıntılar içinde harap ve bitkin düşmüş olabilir.


İşte bütün bu hallerde ve şartlar altında bile vazifem Türk bağımsızlığını ve Cumhuriyetini korumaktır. Muhtaç olduğum kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.


REKLAMLAR


Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sorucam@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.