İlköğretim Haftası Öğretmen Açılış Konuşması


REKLAMLAR
Ekleyen: soruca | Okunma Sayısı: 1022

"İLKÖĞRETİM HAFTASI" AÇILIŞ KONUŞMASI

 

             Sayın müdürüm, değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve kıymetli veliler; bugün 2013-2014 eğitim öğretim yılının ilk günü…                                                                                       Okulların açıldığı ilk hafta “İlköğretim Haftası” olarak kutlanır ve bu sebeple toplanmış bulunmaktayız.

              İLKÖĞRETİM, öğrencileri hayata ve üst öğrenime hazırlayan; 6–14 yaşları arasında zorunlu eğitim çağını kapsar. Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren, Başöğretmen ATATÜRK’ÜN önderliğinde başlatılan okuma-yazma ve eğitim seferberliği, 87 yıl geçmesine rağmen devam etmektedir. Atatürk'ün, Türk ulusuna hedef olarak gösterdiği, çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmanın tek yolu, toplumun eğitilmesinden geçer. Bu nedenle, İlköğretim Haftası 87 yıldan beri ülkemizde anlamını artırarak kutlanmaktadır.
               Sevgili öğrenciler; sizler şu anda yeni bir ders yılına başlamanın sevinci içindesiniz, Bazılarınız, yeni bir okula başlamanın yeni öğretmenlerle   karşılaşmanın yepyeni arkadaş topluluğuna girmenin heyecanını yaşıyorsunuz.
               Yeni bir eğitim-öğretim yılının ilk gününde biz öğretmenler ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.                                                                                

               Okul; müdürü, öğretmeni, öğrencisi, velisi ve tüm çalışanı ile sıcak bir yuvadır. Bu yuva gelecekteki yaşamınızın ve mutluluğunuzun hazırlayıcısıdır.

               Amacımız; Büyük önderin belirttiği gibi, "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller" yetiştirmek bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirebilmek …

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi siz sevgili öğrencilerimiz;

            Sizi bu geleceğe hazırlayan iyi niyetli çabaları boşa çıkarmayınız. Çok çalışınız. Okulunuzu, öğretmenlerinizi çok sevin. Okul eşyalarına zarar vermeyin.


Ulu Önder Atatürk'ün dediği gibi "TEK BİR ŞEYE İHTİYACIMIZ VARDIR; ÇALIŞKAN OLMAK"
2013-2014 eğitim-öğretim yılının başarılarla dolu bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.


İlköğretim Haftası kutlu olsun.

 


REKLAMLAR


Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sorucam@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.